Facebook

Treningi psychologiczne

Jako wykwalifikowany trener grupowy, który posiada także praktykę w tym zakresie oferuję Państwu udział w treningach psychologicznych.
Zajęcia treningu psychologicznego składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna to psychoedukacja skierowana wobec uczestników z zakresu wybranej tematyki. Z uwzględnieniem szczególnie trudnych wątków. Część praktyczna to ćwiczenia, w trakcie których uczestnicy trenują nowe zachowania – wdrażają wiedzę psychologiczną w życie.

Treningi trwają od kilku godzin do kilku dni – zależnie od tematu, stopnia zaawansowania tematycznego, stylu trenera, specyfiki organizacyjnej ośrodka/gabinetu. W treningach grupowych organizowanych przeze mnie bierze udział przeciętnie 10 osób. Szczególną rolę jako prowadzący przywiązuję do jakości materiałów – do których uczestnik będzie powracać.


Oferuję następujące rodzaje treningów:

 

TRENING ASERTYWNOŚCI

Uczestnicy będą mieli okazję wykonać test weryfikujący ich trudności i zasoby w zakresie asertywnych postaw. Omówione zostaną podstawy pojęcia asertywności, to, czym różni się ona od agresji, uległości. Odegrane zostaną scenki, które pomogą uczestnikom osiągnąć ich osobiste cele. Do stworzenia programu wykorzystane zostały: pojęcie autonomii godnościowej Ireneusza Kaczmarczyka, pojęcie „Ja ok. - Ty ok.” Marii Król – Fijewskiej. Trening porusza także wątek asertywności w relacjach z pracodawcą.

 

TRENING KOMUNIKACJI

Każdy z nas każdego dnia komunikuje się. Komunikacja jest nieodzowną częścią życia – dotyczy relacji zawodowych, osobistych, przyjacielskich, koleżeńskich, rodzinnych, etc. Czasami dochodzi do zakłóceń  przebiegu komunikacji – do konfliktów. Trening proponuje ciekawe spojrzenie na komunikację i jej zaburzenia wg teorii von Thuna. Uczestnicy będą mogli wykonać test, aby sprawdzić swój styl komunikacji. Zaaranżowane zostaną sytuacje, które pozwolą przyjrzeć się i zrozumieć naturę konfliktów, znaleźć konstruktywne rozwiązania.


TRENING AUTOPREZENTACJI W KONTAKCIE Z PRACODAWCĄ

„W dzisiejszych czasach liczą się tylko znajomości, ja nie mam żadnych szans!” - trening stwarza okazję, by przełamać ten stereotyp, wyjść naprzeciw indywidualnym potrzebom uczestników, pokazać im ich zasoby, możliwości.


TRENING RADZENIA SOBIE ZE STRESEM

W pracy masz coraz większe trudności w skupieniu uwagi. W relacji z bliskimi reagujesz czasami rozdrażnieniem – jesteś niemiła/ły. Obserwujesz u siebie stale obecne zmęczenie fizyczne, nawet, jeśli się wyspałaś/łeś. Nie należy odkładać odpoczynku z myślą o weekendzie, świętach, wakacjach – odpoczynek powinien być oczywistą częścią codzienności. Trening zwraca uwagę na to jak radzić sobie ze skutkami stresu w sferze zdrowotnej, zawodowej, relacyjnej oraz jak im przeciwdziałać.

 

TRENING RELAKSACJI

Trening oferuje okazję do poznania i doświadczenia na sobie różnych metod i technik relaksacji, m.in.: Schulza, Jacobsona, etc. Uczestnicy otrzymają materiały. Instrukcje dotyczące zasad samodzielnej pracy z ciałem. Po zakończonym treningu będą mogli samodzielnie pracować na relaksacją.

 

TRENING BEHAWIORALNYCH METOD PRACY RODZICA Z DZIECKIEM

„Dawniej to dziecko dostało klapsa i był spokój” - absolutnie nie zgadzam się z takim podejściem. Rozumiem jednak trudności i uczucia  Rodziców związane z sytuacjami, kiedy dziecko nie zachowuje się we właściwy sposób, sprawia problemy wychowawcze, inne. Trening wychodzi naprzeciw potrzebom takich rodziców – daje narzędzia. Pokazuje jak bez agresji, stanowczo, ale jednocześnie łagodnie wdrażać postawy. Zwraca uwagę na niezwykle wartościowy behawioralny system modyfikacji zachowania.

 

I INNE.

Choć na treningach ćwiczy się nowe formy zachowań, podobnie jak ma to miejsce na psychoterapii grupowej, istnieje wyraźna różnica pomiędzy treningiem a psychoterapią. Trening skupia się na zmianie zachowania – nauce nowej umiejętności. Psychoterapia sięga głębiej – skupia się na zrozumieniu źródeł trudności interpersonalnych, korekcie stylu funkcjonowania nie tylko w odniesieniu do wybranej jednej płaszczyzny życiowej, ale w relacjach w ogóle.Rejestracja: 506 159 525 terapia on-line:  • Skype 


  • WhatsApp 


  • Messengernr konta: 93 2030 0045 1130 0000 0239 6920edukacja, członkowstwo, współpraca

top© 2013 by Agata Maria Aleksińska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja ELINTER